Yhdistyksen hallitus vuonna 2021

Puheenjohtaja

Jaana Tolvanen, puh. 044 522 6677, jaana.s.tolvanen73@gmail.com

Varapuheenjohtaja/rahastonhoitaja

Seppo Salakka, puh. 040 555 2159, seppo.salakka@gmail.com

 

Jäsenet

Salli Alajuuma puh. 040-846 4362, salli.alajuuma@gmail.com

Mikko Hietala, puh. 0442422138, hietsukka1@gmail.com

Iiris Karvinen, puh. 0400 649 677, iiris_karvinen@hotmail.com

Tapani Meriläinen, puh. 0500 175 114, tapani.merilainen@gmail.com

Mika P. Pehkurinen, mika.p.peuhkurinen@hotmail.com

Marja-Leena Päivinen puh. 0440 968443, marjaleena.paivinen@hotmail.fi

Matti Tohkanen, puh. 044 576 7200, matti.tohkanen@gmail.com

Jussi Tolvanen, puh. 050 3808038, jussi64@gmail.com

Jouni Vänttinen, puh. 050 351 7658, jouni.vanttinen@hotmail.fi

Toiminnantarkastaja

Seija Lehikoinen, varalla Raija Kortelainen

 


Muut toiminnasta vastaavat henkilöt vuonna 2021:

Virallisesta viestinnästä vastaava:

viestinnästä yhdistyksen ulkopuolelle tiedotusvälineisiin vastaa yhdistyksen toimistosihteeri ja puheenjohtaja Jaana Pakarinen. 

Jaana Pakarinen ja Marja-Leena Päivinen hoitavat nettisivuja.

Esteettömyysvastaavat:

Tapani Meriläinen ja Salli Alajuuma

Naisvastaava:

Iiris Karvinen, Jaana Pakarinen ja Salli Alajuuma

Miesvastaava:                

Mika P Peuhkurinen

Liikuntavastaava/vastaavat:

Jussi Tolvanen, Jaana Pakarinen ja Tapani Meriläinen

Kerhovastaavat:

Jaana Pakarinen ja Mika P Peuhkurinen

Kirjoittajapiirin ohjaajana jatkaa Paula-Helena Moller

Vaikuttaja ja vertaistoiminnan työryhmä:

Matti Tohkanen, Jussi Tolvanen, Jaana Pakarinen ja varahenkilöinä Salli Alajuuma ja Raija Kortelainen.

Neuvontapisteen toimintaa jatketaan tarpeen mukaan eri kokoonpanoilla, tarvittaessa isommalla työryhmällä; valitukset, ym.

Jaana Pakarinen ohjaa yhdistyksen puhelimeen tulleet neuvontatyöt ko.asiasta tietävälle neuvojalle.

Arpajaisvastaava:

Iiris Karvinen ja Helvi Soikkeli.

Pieni ele -keräysvastaava

Patentti- ja Rekisterihallitukselle Pieni ele -keräysvastaaviksi on ilmoitettu Seppo Salakka Joensuun vastaavaksi ja Iiris Karvinen Heinäveden vastaavaksi.

Toimiston sähköposti tulee perille osoitteeseen joeninva@gmail.com ja puhelinnumero sinne on 0400 123 156.

Jos Sinulle tulee mieleen kysyttävää tai uusia ideoita yhdistyksen toimintaan, tartu puhelimeen tai kirjoita sähköpostia hallituksen jäsenille tai muille toiminnasta vastaaville.